Prístrešok na drevo

Konečne som sa dostal k niečomu, na čo som sa veľmi tešil - prácička s drevom a nie čistenie upchatej kanalizácie. Už dlhšiu dobu s Jankou rozmýšľame o postavení prístrešku na drevo. Miesto sme vybrali vzadu, v rohu pri kompostoch.

Už tradične som si vychutnal to, čo mi ide najlepšie - dokonale zvládnutý manažment procesu. Od návrhov prístrešku, špekuľovania nad detailami drevenej konštrukcie, spojmi (dokonca som bol špehovať po okolí postavené pergoly a prístrešky) až po logistiku prác a dodávok materiálu. Na záver som si ešte všetko predebatoval s Jankiným otcom Tiborom, ktorého skúsenosti z práce s drevom by bola škoda nevyužiť. Nakoniec som mal všetko vymyslené, do detailu naplánované a mohol som začať.

Aj keď to vyzeralo na prvý pohľad jednoducho, čoskoro bolo jasné, že to také jednoduché zase nebude. Všetko začalo sťahovaním kompostéra s kvalitným domácim humusom. Kvôli pevnej ploche pod drevo som začal rozoberať prístupovú cestičku zo zámkovej dlažby, ktorú chceme časom nahradiť romantickým chodníčkom z prírodného kameňa. Prvýkrát v živote som si vyrobil "šalung" na zabetónovanie pätiek stĺpikov. Aj to som zvládol bez väčších problémov, dokonca betón som nemusel robiť, lebo naši betónovali deku v garáži a tak som si trochu ulial. Ešte dnes mám kufor v Passate zabetónovaný :-)).

Zatiaľ som do dreva ani nezavŕtol a už som sa v tej malej diere vŕtal pár týždňov. Konečne som mohol nakúpiť drevo, a začať ho postupne natierať. Medzi natieraním dreva, schnutím a fetovaním výparov v garáži som relaxoval pri kladení zámkovej dlažby pod drevo. A keď to bolo všetko pripravené, zavolal som Tibora na montáž prístrešku. Cez jeden víkend sme spoločnými silami postavili "pergolu". Teraz mi už ostalo len urobiť strechu z dosák. Počasie sa konečne umúdrilo a mohol som ich natierať na vzduchu na záhrade. Zbiť strechu bola malina a potom som si mohol rozširovať kvalifikáciu v kladení asfaltových šindlov a výrobe oplechovania strechy. Všetko som nakoniec svojpomocne zvládol s výdatnou pomocou priateľa na telefóne - brašule Maťa. No a tu je výsledok. Páči sa mi to. Som so sebou naozaj spokojný :-)))

 

 

 

© Bagar 2005-2009