Prvý update v tomto roku

A tak tu máme marec, pomaly jar, ale nič tomu stále nenasvedčuje. U nás dole na dolniakoch sme mali konečne posledných pár dní bez snehu, ale včera v noci (11. marca!!!) bola zase snehová búrka a celá záhrada je pod snehom ako na Vianoce. Vyzerá to, že Kremnica sa zbaví snehu až tesne pred letnými dovolenkami :-))).

Aj keď sme tu stále zavalení snehom, čo-to sa predsa len udialo. Napríklad sme si niekde o zľadovatelú kopu snehu tak poriadne zmasakrovali podbeh na aute, že ho museli v servise vyrezať a dať nový, bŕŕŕ. Ale ináč je všetko v poriadku, nepribudli nám žiadne zranenia, napriek tomu, že sme celá rodina absolvovali lyžovačku cez Paťove prázdniny. Boli sme na Táľoch, nenáročné miesto vyhovujúce zlepšujúcim sa schopnostiam našich detí a zhoršujúcej sa fyzičke rodičov. Bola s nami aj Dorka, lyžovačku zvládala dobre, dokonca tohto roku už nič nevyparatila na hoteli. Maťo urobil najväčší pokrok, sám si už jazdí po menších kopcoch a vlekoch, len ho už treba viac a viac strážiť aby sa niekde neprizabil. Paťov pokrok sa mi zdá minimálny, asi treba chodiť častejšie. Oni toho chalani ani až tak veľa nanalyžovali, lebo najprv prvé tri dni po príchode Maťo grcal a mal teplotu a posledné tri dni zase Paťo ležal na izbe s teplotou.

To že jar sa blíži aj keby padal sneh až do júna vedia najlepšie kozy, lebo veľkému Maťovi na Etelke sa narodili malé kozliatka. Boli sme sa na ne pozrieť, sú ozaj zlaté. Jedna kozička a 4 capkovia.

A klasická hlavná akcia predjarnej sezóny v našej rodine býva oslava narodením mojej mamy v Lamači. Tohto roku oslávila peknú guľatú 60-tku. Otec mal v decembri, tiež 60-tku a tak sme to zobrali ešte raz oficiálnejšie po návrate z lyžovačky. Aj sme chceli porobiť veľa fotiek, ale zabudli sme doma nabitú baterku :-(((( a stará bola skoro prázdna. Oslava bola výborná, dobre sme sa napapali. Už sa tešíme na veľkolepú Prašnícku akciu, ktorú naši plánujú, myslím, na jún.

 

 

 

© Bagar 2005-2009